רכב אאודי

רכבים יוקרתיים מתוצרת גרמנית

תדמיינו את עצמכם יושבים ברכב יוקרתי, בצבע שחור גזעי, בעיצוב ספורטיבי, נוח וקומפקטי, כליל המעלות. משרת אתכם במאה אחוז… חוץ מלהכין את הקפה עושה הכול… זה בדיוק רכב אאודי! רכב יוקרתי מתוצרת גרמנית. אמין, חזק ובטיחותי.

רכב אאודי

רכבים יוקרתיים מתוצרת גרמנית

תדמיינו את עצמכם יושבים ברכב יוקרתי, בצבע שחור גזעי, בעיצוב ספורטיבי, נוח וקומפקטי, כליל המעלות. משרת אתכם במאה אחוז… חוץ מלהכין את הקפה עושה הכול… זה בדיוק רכב אאודי! רכב יוקרתי מתוצרת גרמנית. אמין, חזק ובטיחותי.

צי הרכב המנצח של אאודי

R8, Q7, RS5, A8, Q8, S5, A7, Q5, A6, RS3, TT, E-tron , A5, Q2, S3. זה רק חלק מהצבא המנצח של רכבי היוקרה המוכרות של חברת אאודי הגרמנית. חלקם משולבות עם מנוע חשמלי שמחירן נע סביב ה-400,000 ש"ח. רכבי אאודי מצוידים עם מנוע באזור ה-1.5 ליטר ומעלה.

מיהי חברת אאודי היוקרתית – קווים לדמותה

אאודי היא אחת החברות הוותיקות בתחום ייצור כל הרכב, היא הוקמה לפני כ-120 שנה (עד 120!), משמעות המילה אאודי היא 'שמיעה', היא תורגמה משמו של המהנדס ומייסד החברה 'הורש', שמשמעותה היא – 'שמיעה' בלטינית. הסמל המשמש את חברת אאודי החל משנת 1928 מורכב מארבע טבעות היוצרות מראה של חוליות המושחלות זה בזה. משמעות הסמל היא ביטוי לארבעה חברות גרמניות שהתאגדו אז לכדי חברה אחת.

אאודי שולטת בתחום רכבי היוקרה בארץ

כיום מרכז הפעילות של החברה היא בעיר אינגולשטאט, והיא נמצאת בבעלות חברת פולקסווגן, אאודי מתמקדת בייצור של רכבי יוקרה ורכבי שטח, ומתמחה גם בייצור רכבי פנאי ורכבי מנהלים. אאודי מצטיינת באבזור משוכלל והשקעה בבטיחות ונוחות. יתרונות אלו הם סיבות מספיק טובות לכך שחברות הליסינג וההשכרה של רכבי היוקרה מרבות להציע רכב מחברת אאודי. רכבי אאודי הם 'ביצועיסטים' מעולים ובעלי עיצוב חיצוני ייחודי ומזמין.

מחירי אאודי

רכב הדגל של אאודי הוא ללא ספק ה-A8, ואילו רכבי ה-S של החברה הם רכבי ה-4X4 של אאודי, דגם ה-TT נחשב לרכב הספורטיבי של החברה וכמוהו גם דגמי ה-S וה-RS, היבואנית הרשמית של אאודי בישראל היא 'צ'מפיון מוטורס'. מחירו של רכב אאודי מהדגמים היוקרתיים יכול להגיע אף ל-500,000 ₪ ויותר. אך כמובן שהיא מציעה גם רכבים זולים יותר, בסביבות ה-175,000 ₪ ופחות.  

קצת סטטיסטיקה

חוץ מהמפעל בגרמניה, אאודי מחזיקה מפעלים נוספים, בהונגריה, באיטליה, בהודו, בבריסל, בברזיל ובסין. בשנת 2004 הייתה אאודי במקום ה-11 בעולם במכירת מכוניות, היא מכרה באותה שנה מעל 770,000 רכבים. בשנת 2007 כבר מכרה החברה מעל 950,000 רכבים ברחבי העולם, נכון להיום היא מייצרת כ-2,000,000 מכוניות בשנה. רווחי החברה נאמדים במעל 4.5 מיליארד אירו בשנה. והיא מעסיקה כ-85,000 עובדים.

אאודי – עבר ועתיד

אאודי היא הראשונה שמיקמה את מושב הנהג בצד שמאל של הרכב, שינוי שעל פי מחקרים משפר את ההתמצאות המרחבית של הנהג. בשנת 1980 ייצרה אאודי לראשונה בתולדותיה רכב שטח הפועל על הנעה כפולה, מה שמכונה 4X4.  בעתיד הקרוב מתכוונת אאודי להשיק רכב בעל מנוע חשמלי מלא. רכבי אאודי ידועים במערכת מולטימדיה חדשנית ומשוכללת, הכוללת מערכת סאונד ומסך קטן ונוח לצפייה בסרטים, המוטו של החברה מביע שאיפה להוביל בקדמה וטכנולוגיה ואמינות בתכנון הרכב.

בישראל רכבי אאודי עומדים בראש רשימת המכירות של רכבי היוקרה, גם בכירי המדינה מרבים לנסוע ברכבי אאודי מאובטחים. בקרוב תשיק החברה את אאודי A9 – רכב ספורט קופה יוקרתי וגדול. וכן רכב ספורט בעל הנעה כפולה – RS1.