מחירון פורשה

כמה עולים 5 הדגמים הנמכרים ביותר

טוב, אז מה באמת המחיר של רכבי הפורשה הנמכרים ביותר? יצאנו לבדוק, הישארו אתנו לראות מה העלינו בחכתנו. קודם כל, קצת על העדפות הצרכן הישראלי הממוצע. הישראלי הממוצע אוהב רכב משפחתי וקומפקטי, (לא! לא אמרנו שהישראלים אוהבים משפחתיות…), כמו כן רכבים היברידיים הם אהובים על הישראלי המצוי (פשוט לא בא לו שהמתדלקים ירוויחו על הגב שלו… לאיכות הסביבה תדאגו אתם…), כמו כן הישראלים (אנחנו ביניהם, כן?) אוהבים רכבים חדישים וזולים, לא 'עפים' על אבזור יוקרתי שמייקר את הרכב, רכבי שטח גם הם בין הרכבים האהובים על הישראלים, בעיקר הצעירים שביניהם. ושכחנו את המאפיין המרכזי של הישראלי העצלן – רכבים אוטומטיים הם להיט בארץ, בעוד באירופה אינם מצויים כמעט. האמינות של הרכב היא פחות בראש מעייניהם של צרכני הרכב הישראליים. בשוק הרכבים ההיברידיים טויוטה היא בראש רשימת המכירות.

סיור קצר באירופה, וחוזרים…

למעלה מ-30 מיליון רכבים נמכרו באירופה בשנתיים האחרונות. הרכבים הנמכרים ביותר באירופה הם רכבי חברת פולקסווגן ורנו. אחריהם ברשימה מופיעים פורד, פיג'ו (מפתיע…), מרצדס, ב.מ.וו., אופל, סקודה, אאודי, טויוטה, סיטרואן, פיאט, דאצ'יה, יונדאי, קיה, סיאט ועוד. הונדה חותמת את הרשימה עם מכירות של מעט יותר מ-100,000 רכבים ברחבי אירופה בשנה האחרונה. רכבי הבנזין והדיזל רשמו ירידה חדה בהיקף המכירות באירופה. עם נטייה לרעה לרכבי הבנזין.

ובפנייה חדה לרכבי הפורשה היוקרתיים

פורשה מייצרת למעלה מ-70 שנה רכבי יוקרה ורכבי פנאי וספורט, מקים החברה הוא פרדיננד פורשה, מי שתכנן בעצם, את הרכב הראשון – ה"חיפושית" של פולקסווגן. רכבי פורשה הם רכבים בעלי ביצועים גבוהים ומהירים, ממונעים על מנוע טורבו, ומצוידים בטכנולוגיה מתקדמת מאוד. חברת פורשה שמה דגש חזק על הקניית חוויית נסיעה גבוהה, ומייצרת רכבים בעלי נראות ספורטיבית ורכבי מרוץ. פורשה מוכרת בשנה למעלה מ-250,000 אלף יחידות ברכבי העולם, זה נחשב להרבה ביחס לחברה שנוכחת רק בנישת רכבי היוקרה. דגמי הפורשה הנפוצים: Cayenne, Macan, Panamera, Taycan,, 911 ו-718 (דגם הספורט של החברה). מרכז המכירות של היבואן של חברת פורשה בארץ הוא בהרצליה (כצפוי…). היבואן בישראל הוא חברת "אורכיד ספורטס קארס ישראל". שהיא שלוחה של חברה בינלאומית המוכרת ומשווקת את רכבי הפורשה בכמה נקודות בעולם.

מחירים רבותיי, מחירים.

מחירו של דגם ה- Cayenneעומד על כ-600,000 ₪. קיים דגם Cayenne נוסף והוא Cayenne S, דגם זה נמכר באיזור ה-850,000 ₪. דגם ה- Panamera נמכר באזור ה-800,000 עד 900,000 ₪. מחירי הפורשה 911 נעים סביב ה-900,000 ₪ בגירסת ה-S המחיר יכול לטפס למעבר למיליון (מה שאלתם? לרכב אחד, כן…). מחירי דגם הבוקסטר נעים סביב ה-500,000 ₪. רוצים להמשיך? או שזה מספיק להיום? עברנו על רוב אולי אפילו כל דגמי הפורשה הנמכרים בארץ. אם נשווה ייבוא אישי מרצדס ושאר החברות, מחירון פורשה הוא יותר זול.

אם לא קניתם דרכנו, תעדכנו אותנו לפחות…