ייבוא רכבי יוקרה

מהם היתרונות של ייבוא רכבים מחו"ל?

איש/ת עסקים מצליח/ה? הגיע הזמן לחשוב על רכב יוקרה, משהו שמתאים למידותיך ולמעמד שלך. השאלה היא האם כדאי לקנות מייבואן פרטי של רכבים מחו"ל דרך רשת האינטרנט? היבואן הרשמי או ייבוא עצמי? במאמר הבא נענה על השאלה, וגם נוסיף מידע כללי על ייבוא רכבי יוקרה.

אילו רכבים יוקרתיים קיימים? נפרט כמה מהם: מרצדס, אאודי, פורשה ועוד. רכבים אלו נמכרים בארץ. אך ייבוא רכבים מחו"ל "פותח את העיניים" לרכבים יוקרתיים ונוחים מאוד שאינם קיימים כלל בארץ, עם אפשרות להזמנה קלה ומהירה דרך האינטרנט.

ייבוא עצמי

עם כבר אינטרנט, אז אולי כדאי להזמין ישירות מאתר החברה בחו"ל? אז זהו, שמדובר במשימה לא כל כך פשוטה, צריך להתמצא בביורוקרטיה הכרוכה בכך, וכן בהיבטים החוקיים והמשפטיים הנלווים להכנסת כלי רכב לארץ, ועדיין לא דיברנו על עניין המיסוי היקר של רכבי היוקרה וכל המסמכים הדרושים בעת שחרור הרכב מהמכס…

ייבוא רכבי יוקרה

אם בעולם הרכבים עסקינן, תמיד כדאי לקבל ייעוץ מאנשים המתמצאים ברכבים בכלל או בהשכרת רכבי יוקרה בארץ, ריבוי החברות והדגמים יכולות לבלבל אדם שאינו מתמצא התחום זה, והוא עלול לרכוש רכב שאינו מתאים לו כלל, כל שכן כאשר מדובר ברכב יוקרה שלפי המחיר כך גודל הציפיות, הוא צריך להיות בהתאמה מושלמת לרוכש, ולכן עדיף לסמוך על בעלי ניסיון והתמחות בתחום הספציפי של ייבוא כלי רכב. מעבר לכך, מייבא רכבים מחו"ל חייב להחזיק ברישיון מטעם משרד התחבורה, ואינו יכול לייבא רכבים שיש עליהם הסכם בלעדיות בין היצרן ליבואן הראשי בארץ.

יתרונות הייבוא האישי

רכישה רכב יוקרתי מייבוא פרטי – שלא באמצעות היבואן הראשי, יכול לחסוך לכם עשרות אלפי ₪, הוא מאפשר גם אפשרויות בחירה מרובות של יותר דגמים מאותו יצרן אשר אינם מיובאים לארץ בייבוא הרגיל, או מחברות אשר אינן מייבאות כלל לארץ. מעבר לכך ייבוא רכב ישירות מהיצרן מאפשר לכם להתאים יותר את אביזרי הרכב לטעמכם האישי, מה שאינו מתאפשר כאשר מייבאים כמויות עם סטנדרט נתון מראש, מה שנקרא בשפה שיווקית 'ייצור המוני'. כמו כן, ייבוא של רכב המפחית את זיהום האוויר מקנה הטבת מס למזמין הרכב, היבואן גם יכול לכוון אתכם לגבי חלקי חילוף במקרה של תקלה, הנדרש כאשר מדובר ברכב שאינו מצוי בארץ.  

יתרון נוסף בייבוא פרטי הוא בדרך כלל תנאי תשלום גמישים יותר, ייעוץ וליווי פרטני וניסיון בתחום הייבוא. ייבוא פרטי הוא ייבוא יעיל מאוד בעיקר בתחום הרכבים היוקרתיים. כמו כן הייבוא הפרטי של רכבי היוקרה שהחל בישראל לפני מספר שנים, כתוצאה מרפורמה ממשלתית, הגביר את התחרות בשוק, והנגיש את רכבי היוקרה לדורשי רכבים אלו.

ברם, עם כל הרפורמות והקלות היחסית לייבוא כלי רכב, עדיין הייבוא הפרטי לא מספיק מוכר בארץ, אם נהניתם מרכב יוקרתי בייבוא פרטי, הכירו את האופציה הזו למכריכם…