חברת פולקסווגן

מהם רכבי היוקרה שמציעה החברה הגדולה בעולם

מהו הרכב הבא שלכם? התשובה ברורה, וודאי שרכבי יוקרה מחברת פולקסווגן. איזה דגם בדיוק? בשביל זה תצטרכו לקרוא את המאמר הבא. אבל קודם, קצת פרטים על ה'מועמד': חברת פולקסווגן היא חברה גרמנית. (שכנה של מרצדס ואאודי… גם הם מגרמניה…) "וואגען" פירושו בגרמנית – מרכבה (הו' בפת"ח הג' בסגול). החברה היא כיום מהיצרניות כלי הרכב הגדולות ביותר בעולם. לאחר שהמותגים הגדולים כדוגמת אאודי, פורשה, סקודה ועוד, הפכו לחברות בנות שלה. בחברת האם היא מייצרת גם משאיות, וגם בזירה זאת יש לה חברות בת. כמו כן היא מחזיקה בבעלות בחברת דוקאטי המייצרת רכבים דו גלגליים. לפני כעשור מכרה החברה מעל 7 מיליון רכבים בשנה.

החברה הוקמה בשנת 1937 בעיצומה של מלחמת העולם השנייה. לאחר סיום המלחמה היא עמדה בפני פירוק, אך ניצלה ברגע האחרון. הדגם הראשון של פולקסווגן – "החיפושית" – תוכנן ע"י פרדיננד פורשה שהקים לאחר מכן בעצמו חברה לייצור רכבים. הברית הזאת בין פורשה לפולקסווגן התקיימה שנים רבות בשיתופי פעולה עסקיים בין השניים לאורך הזמן.

ב-2002 הם אף הציגו רכבי יוקרה שפיתחו במשותף. ב-2005 רכשה פורשה 20% ממניות פולקסווגן. במרץ 2008 היא החזיקה ביותר מ-30% ממניות פולקסווגן, וב-2009 כבר החזיקה פורשה ביותר מ-50% ממניותיה של פולקסווגן. אך באותה שנה התרחשה תפנית במגמת הרכישות של פורשה, והחברות החליטו במשותף על מיזוג של שני החברות תוך שמירה על עצמאות בהתנהלות הפיננסית של כל אחד מהם. כושר הייצור של פולקסווגן עומד על יותר מ-5,000,000 רכבים בשנה. בתחום של השכרת רכבי יוקרה בארץ פולקסווגן מאוד מבוקשת. 

להלן כמה מהדגמים הבולטים של פולקסווגן.

רכב פולקסווגן מדגם גולף, הוא רכב בטיחותי, בעל 7 כריות אוויר, בקרת סטייה מנתיב, התראה על מרחק קטן מדי לאלמנט, מלפנים ומאחור, בעל יכולת בלימה אוטומטית בשעת חירום, עם אופציה להתקנת מצלמת רוורס. המפרט הטכני: מנוע 1.5 ליטר, 150 כוח סוס.

דגם טיג'ואן – רכב פנאי יוקרתי, גם הוא דגם בטיחותי מבית פולקסווגן, בעל 7 כריות אוויר, בקרת סטייה מנתיב, התראה על מרחק קטן, מצלמת רוורס, בלימה אוטומטית ובקרת שיוט אדפטיבית. המפרט הטכני של הדגם: מנוע 1.5 ליטר, 150 כוח סוס. הדגם קיים גם במנוע 4X4 בעל קיבולת 2 ליטר ו-190 כוח סוס.

דגם ה-Touareg, גם הוא רכב פנאי יוקרתי מבית פולקסווגן, עובר על שני הקודמים ברמת הבטיחות וגם ביוקרה, הוא בעל 10 כריות אוויר, בקרת סטייה אקטיבית מנתיב, ניטור מרחק מלפנים, מזהה כלי רכב בשטח מת, מזהה הולכי רגל, מותקנת בו מצלמת רוורס, בקרת שיוט אדפטיבית, בעל יכולת בלימה אוטומטית בשעת חירום וטכנולוגיית זיהוי רכב דו גלגלי. המפרט הטכני: מנוע 3 ליטר, 286 כ"ס. מחיר השוק של דגם ה'טוארג' הוא יותר מכפול ממחיר הדגמים הקודמים.

דגם נוסף בסדרת רכבי היוקרה של פולקסווגן הוא פייטון. דגם יוקרתי ובעל נוחות מרבית. הוא דגם ישן יותר שהגרסה האחרונה שלו היא משנת 2005.

תבחרו ותתחדשו…